Karapürçek Güneş Enerjisi Sistemleri

 1. Hizmet Bölgeleri
 2. Sakarya Güneş Enerjisi Sistemleri
 3. Karapürçek Güneş Enerjisi Sistemleri

Karapürçek Güneş Enerjisi Sistemleri

Karapürçek Güneş Enerjisi Sistemleri, Güneş’ten gelen ışınların, özel teknolojiler kullanılarak, elektrik enerjisine dönüştürülmesidir. Güneş enerjisi dünyadaki en bol ve temiz enerjidir. Çevreyi kirletmez, gürültüsüzdür. Yenilenebilir ve sürdürülebilir bir enerjidir.

Örnek vermek gerekirse evimizdeki sıcak su ihtiyacını karşılamak için güneş enerjisinden faydalanabiliriz. Güneşin yaydığı ısıdan yararlanan güneş enerjisi sisteminde suyu ısıtmak için bir ısı depolama paneli ve suyun saklanacağı bir su deposu vardır. Ayrıca Elektirik enerjisinine dönüştürülebilen güneş enerjisi teknolojilerine örnek olarak güneş pilleri vardır.

Elektrik üretmeye yarayan güneş enerjisi sistemleri aynı işi yapan farklı elektrik üretim sistemlerinden daha uyguna mal edilir. Güneş enerjisi sistemleri fiyatlandırmak için ihtiyaç duyulan elektirik fiyatı belirleyen ana unsurdur. Bir mekanda gerekli olan elektrik ihtiyacı ile bir sanayi işletmesi için ihtiyaç duyulan elektirik miktarı arasında farklılıklar vardır ve bu farklılıklar da güneş enerjisi sistemleri fiyatlarında değişiklik olmasına neden olur.

Karapürçek mahallelerinde Güneş Enerjisisi Sistemi kurabileceğimiz yerler;

 1. AHMEDİYE MAHALLESİ
 2. AHMETLER MAHALLESİ
 3. CUMHURİYET MAHALLESİ
 4. ÇEŞMEBAŞI MAHALLESİ
 5. HOCAKÖY MAHALLESİ
 6. İNÖNÜ MAHALLESİ
 7. KANLIÇAY MAHALLESİ
 8. KIZILBAYIR MAHALLESİ
 9. KÜÇÜKKARAPÜRÇEK MAHALLESİ
 10. MECİDİYE MAHALLESİ
 11. MESUDİYE MAHALLESİ
 12. MEŞEPINARI MAHALLESİ
 13. YAZILIGÜRGEN MAHALLESİ
 14. YÜKSEL MAHALLESİ
Bana Whatsapp ile ulaşabilirsin
Whatsapp Hattı